вівторок, 23 лютого 2016 р.

"О рідне слово, хто без тебе я"


                                              Вивчайте, любіть свою мову,
                                            Як світлу Вітчизну любіть,
                                          Нехай в твоїм серці любові
                                           Не згасне священний вогонь,
                                           Як вперше промовлене слово
                              На мові народу свого.
                                                                   (В.Сосюра)
      Щорічно 21 лютого відзначається  Міжнародний День рідної мови. З метою збагачення знань про рідну мову, бібліотека  провела виховну годину «О рідне  слово, хто  без  тебе  я!».
 У кожного жителя планети Земля є рідна мова, рівень розвитку якої є показником духовного розвитку народу. "Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема",-  писав Володимир Сосюра.  Знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов'язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів. 
       Метою заходу стало:  глибше ознайомити учнів зі скарбами української мови, розкрити поняття «патріотизм», «любов до рідної мови», пригадати жорстокі історичні передумови розвитку нашої невмирущої мови, викликати бажання вивчати українську мову, милуватися її красою; розвивати творчі здібності  учнів  та переконати у тому , що доля нашого рідного слова залежить від  кожного з нас - як ревно ми будемо плекати й оберігати його.