Бібліоінтернет


          

30.09.2009 року у Всесвітній  день бібліотек  Рада Міжнародних наукових досліджень та обмінів (IRЕХ) у партнерстві з Агенством США з міжнародного розвитку та Міністерством культури в Україні запустила програму «Бібліоміст», метою якої є сприяння розвитку сучасної  системи публічних  бібліотек в Україні за допомогою сприяння  у них центрів доступу до інтернету.



 

     Програма  передбачала  співпрацю  з  центральними  та місцевими органами влади по всій території' України, щоб ефективніше задовольнити  потреби громадян, пропонуючи можливості  навчання та використання сучасних технологій. Внаслідок цього фонд бібліотеки було перенесено із приміщення сільського будинку культури в приміщення сільської ради, яке опалюється. Були встановлені грати, зроблений косметичний ремонт. За цим проектом бібліотека  повинна була отримати   два комп'ютера з виходом у світ інформації. Результати проекту були оголошені 1.02.2010 року.I уже 16.02.2010 року із Києва прибув координатор міжнародної  організації  IRЕХ Ірина Матвєєва, яка перевіряла відповідність приміщення вимогам програми. Ми цих вимог дотрималися. I уже в серпні місяці  представники проекту надали комп'ютерне обладнання: 2 комп'ютера, принтер, сканер, 2 веб- камери, 2 наушників. Окрім цього, IRЕХ  надає  технічну   підтримку  бібліотекам, консультації  та навчання бібліотечних працівників. В результаті цього проекту відбулась також зустріч із директором програми «Бібліоміст»  Коліном  Гуардом.
     21 вересня в Мигалівецькій сільській бібліотеці відбулося відкриття Бібліоінтернету. На свято завітали районні  представники влади, а також прибули гості із області. За спонсорські  кошти було куплено 2 модеми  Київстару. Відтак для читачів сільської  книгозбірні, в першу чергу дітей та молоді, було відкрите,образно кажучи, вікно у всесвітню інформаційну мережу.
    Таким чином, перед користувачами сільської бібліотеки розкрито зміст унікального інформаційного  ресурсу, яким в повній мірі  можуть  скористатися для наукової, виробничої  діяльності,  навчання та довкілля.
      Користь від вільного доступу в інтернет у нашій  бібліотеці отримають вчителі - використовують знання для зростання та розвитку творчої особистості села, підвищують свій фаховий рівень за світовими стандартами, учнівський колектив - розширюють знання предметів шкільної  програми; актив громади та працівники сільської ради -переймають досвід розвитку світових громад. З відкриттям Бібліоінтернету розроблено правила користування, положення про інтернет-центр. Для користувачів центр працює безкоштовно, а поповнюється він за рахунка бюджетних коштів та за спонсорські.


 

Немає коментарів:

Дописати коментар